سیصدو شصت و پنج پله برای تحول | پله

شناخت منابع یاری دهنده برای تحول فردی

در مسیر رشد فردی و تحول چه نیرویی ما را یاری می‌کند؟ فرقی نمی‌کند نیروی یاری دهنده خود را چه بنامیم. می‌توانیم از اطرافیان و دوستان خود کمک بگیریم. میتوانیم از آن نیرو به عنوان انگیزه، خداوند، کتاب، معنویت، انرژی یا هر چیز دیگری یاد کنیم. به هر حال هرگز نباید فراموش کنیم که ما فقط به کمک یک نیرویی غیر از خودمان قادر به پیمودن مسیر تحول خواهیم بود.

باید صادقانه اولین باری که توسط یک نیروی شگفت انگیز، تحت تأثیر قرار گرفتیم را به خاطر بیاوریم. باید تمام دفعاتی که کسی یا چیزی به ما اعتماد به نفس و عزت نفس بخشید را به خاطر بیاوریم. این مرور خاطره‌ها احتمالا نقطه عطف آشنایی ما با قدرت پیش برنده ما خواهد بود.

حالا تنها کاری که ما باید انجام دهیم این است که در مورد احساسات خود صادق باشیم و هرروز به خودشناسی بپردازیم و ارتباط خود را با نیروی پیش برنده خود مدام نگه داشته و آن را تقویت کنیم. هرچقدر دایره شناخت ما از خودمان وسیع تر باشد به مراتب وسیله‌ها، افراد و نیروهای قدرتمندتری به سمت ما جذب خواهند شد. آنها همان دستهای یاری دهنده ما برای رشد و توسعه‌ی شخصیت ما خواهند بود به شرط آنکه چشم و ذهن خود را باز کنیم و از آنها کمک بخواهیم.

شناخت نیروهای کمک کننده و کمک خواستن از آنها راه‌های جدید و مهمی را برای رسیدن به سعادت به روی ما باز خواهد کرد.

 

احتمالا مطالب زیر را می‌پسندند: 

خودت را با آدمهایی که خوشحالت میکنند احاطه کن

سیصدو شصت و پنج پله برای تحول | حسین سیدزاده

سیصدو شصت و پنج پله برای تحول | حسین سیدزاده

به اشتراک بگذارید

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط